How to begin things | moon | e-blogi.pl
moon

How to begin things 2018-01-08

Najtrudniej zacząć, nie pisałem dawno, zatem dodatkowo trudniej. Standartowo patrzyłem na tą "pustą kartkę" kilka razy w przeciągu ostatnich miesięcy póbojąc coś sklecić. Efektu nie stwierdzono. Te dwa zdania nie oznaczają jednak że przekroczyłem próg, to się stanie dopiero jak zdań będzie kilkanaście i żal mi będzie się z nimi rozstać. Zatem mogę za chwilę zamknąć drzwi , odwrócić się na pięcie i ta notka nigdy nie ujrzy światła dziennego. 


Jest poniedziałek, 7 rano ,dzień wolny od pracy. Światło dnia dopiero się przebija przez zabrudzone okna mojej samotni. Zmieniam pracę i o tym chciałem , choć ciagle szukam w głowie sposobu jak to zrobić.


Problemem jest to, że ze mnie jest sentymentalny głupek i ciężko jest mi zostawić 2 lata i 4 miesiące w miejscu , w kórym nauczyłem się tak dużo , zżyłem się w tym czasie z ludźmi i będąc niejako w pojedynkę odpowiedzialny za infrastrukturę informatyczną tego oddziału firmy zacząłem traktować trochę jako dziecko, kótre nauczyłem chodzić i wychowałem. No i teraz trzeba to wszytko zostawić, iść gdzie indzej i zacząć kolejny nowy rozdział.


Jak on to powiedział?


"he thinks he is responsible for Krakow infra, does whatever he wants, barely asks for help, which is a good  thing too, but he forgets that Krakow is only a part of whole infrustructure that I  manage and am responsible for" 


Tak, tak, dzięki Danny, zapomniałeś jednak dodać, że przez te dwa lata naprawiałem w tym biurze rzeczy po twoich błędach i złych decyzjach tak żeby ludzie tu mogli pracować sprawnie , bez przeszkód i zakłóceń. Ale ty zawsze musiałeś mieć ostatnie słowo. I poniekąd dlatego się dziś rozstajemy. Pewności nie mam ale wydaje mi się, że po moim odejściu ktoś zrozumiał, że trzeba jednak być ostrzożnym przy powierzaniu ci funkcji zarządzania ludźmi. Zdecydowanie lepiej ci wychodzi zarządzanie elektronicznymi urządzeniami , które są połączone przewodami sieciowymi. Widzisz, ludzie są trochę bardziej skomplikowani niż serwery, przełączniki i zapory sieciowe.


Dochodzi 8, czas na drugą herbatę.


Będzie mi brakować kontaktu z najbardziej poprawnym i miłym dla ucha językiem angielskim bo pochodzącym z jego źródła, z Wiellkiej Brytanii. I moich tam wizyt, raz w roku.


Wybrałem kawę, dzień dziś będzie szary, deszczowy ale w związku z tym że nie trzeba się zbierać do roboty postaram się uczynić go mniej ponurym.


Rozkojarzyłem się ciekawym artykulem, ciekawszym niż to co mam w głowie ale w związku z tym że przekroczyłem już owen próg pomiędzy niczym a czymś 


so to be continued.. 


Share a thought


Frausuchen 2018-01-11

Hej, ja też szukam innej pracy, bo w tej jestem już o wiele za długo. Dużo dłużej niż Ty w swojej. I powiem Ci, że nie ma co za bardzo wpadać w sentymentalny nastrój. Z ludźmi można utrzymywać kontakt tak czy owak. Ale jeśli masz dość trwania w obecnym miejscu, to czas na zmiany.


  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]